ADWOKAT

   Anna Ratajczak

CO MNIE WYRÓŻNIA

ZAANGAŻOWANIE

Do każdej sprawy przygotowuję się z tak samo dużym zaangażowaniem

INDYWIDUALNE PODEJŚCIE DO KLIENTA

Każdą sprawę i każdego Klienta traktuję wyjątkowo

AMBICJA

W pracy zawodowej i w życiu prywatnym stawiam sobie cele i dążę do ich realizacji

KREATYWNOŚĆ

Nie każda sprawa jest szablonowa. Poszukuję innowacyjnych i pomysłowych rozwiązań

DYSKRECJA

Tajemnica adwokacka jest dla mnie nieprzekraczalną granicą

O mnie

Jestem absolwentką Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II na kierunku prawo. Po odbyciu aplikacji adwokackiej i zdaniu egzaminu adwokackiego zostałam wpisana na listę adwokatów Wielkopolskiej Izby Adwokackiej w Poznaniu (POZ/Adw/4170)

Doświadczenie zdobyłam pracując w renomowanej leszczyńskiej kancelarii. W swojej pracy zawodowej miałam okazję pogłębiać wiedzę z różnych dziedzin prawa. Najwięcej czasu poświęciłam sprawom z zakresu prawa cywilnego oraz prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. W wolnym czasie lubię podróżować, jeździć na nartach, tańczyć i oglądać filmy. Spełniam się również jako żona i matka.

USŁUGI

Porady prawne
Masz problem prawny, z którym nie możesz sobie samodzielnie poradzić? Nie możesz znaleźć rozwiązania w gąszczu ciągle zmieniających się przepisów? Chcesz się upewnić czy Twoje rozwiązanie zagadnienia prawnego jest prawidłowe?

Jestem do Twojej dyspozycji w siedzibie Kancelarii. Rozwieję Twoje wątpliwości, przedstawię możliwe wyjścia z trudnej sytuacji. Jeśli nie będę znała odpowiedzi na Twoje pytania, dołożę wszelkich starań, aby nie pozostawić Cię bez odpowiedzi. Dogłębnie przeanalizuję temat, poszukam rozwiązania i w krótkim czasie się z Tobą skontaktuję.

Reprezentacja w sprawach cywilnych i pracowniczych
Prawo cywilne to szeroka gałąź prawa. Dochodzenie roszczeń z umów cywilnoprawnych, skarga pauliańska, zniesienie współwłasności, zasiedzenie, dochodzenie odszkodowania od ubezpieczyciela czy sprawcy szkody – to tylko przykładowe sprawy, którymi zajmuję się w swojej pracy zawodowej i które mogą Ciebie dotyczyć.

Pomagam również pracownikom, którzy chcą dochodzić roszczeń od pracodawcy. Przywrócenie do pracy, odszkodowanie za niezgodne z prawem rozwiązanie umowy o pracę, zapłata wynagrodzenia za pracę czy wynagrodzenia za nadgodziny, wypłata ekwiwalentu za niewykorzystany urlop, wypłata diet, mobbing, etc.

Jeśli uważasz, że pracodawca postąpił w Twojej sprawie niezgodnie z prawem, pomogę Ci przygotować pozew i reprezentować Twoje interesy przed sądem.

Obrona w sprawach karnych
Problem z organami ścigania może przydarzyć się każdemu z nas. Jeżeli jesteś podejrzanym albo oskarżonym o popełnienie przestępstwa bądź wykroczenia, pamiętaj, że masz prawo do ustanowienia obrońcy.

Moim zadaniem jako obrońcy jest przejście razem z klientem przez każdy etap postępowania karnego i stanie na straży jego praw do rzetelnego i uczciwego procesu.

Reprezentuję również pokrzywdzonych, którzy chcą aktywnie występować w procesie karnym i dochodzić swoich praw.

Sprawy rodzinne i spadkowe
Sprawy rodzinne i spadkowe stanowią duży odsetek spraw sądowych. Rozwód, alimenty, opieka nad dziećmi, władza rodzicielska, podział majątku, stwierdzenie nabycia spadku po zmarłym – to hasła, które często pojawiają się na forach internetowych. Społeczeństwo poszukuje podpowiedzi, jak sobie poradzić w tego rodzaju sprawach. Niektórzy próbują samodzielnie stoczyć batalię sądową. Niejednokrotnie informacje, które uzyskują w internecie nie pozwalają na to, aby poradzić sobie na sali sądowej, czy prawidłowo sporządzić pismo procesowe.

Jeśli potrzebujesz pomocy w tym zakresie, możesz znaleźć ją w mojej kancelarii. Świadczę usługi z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego oraz szeroko rozumianego prawa spadkowego.

Sprawy rodzinne są delikatną materią, dlatego na pierwszym miejscu jest dla mnie dobro małoletnich dzieci i ugodowe rozwiązanie konfliktu. Nie zawsze się to jednak udaje. Tym bardziej w takim wypadku potrzebna jest profesjonalna pomoc.

Sporządzanie i analiza umów
Nie wiesz jak napisać umowę, od czego zacząć? Za dużo jest wzorów umów w internecie a Ty nie wiesz jakie zapisy są dla Ciebie korzystne? Masz gotową umowę i potrzebujesz, aby ktoś fachowym okiem ją przeanalizował?

Pomogę Ci w sporządzeniu umowy i zabezpieczeniu Twoich interesów. Doradzę najkorzystniejszy rodzaj umowy oraz podpowiem, jaką klauzulę umowną zastosować. Przeanalizuję gotowy projekt umowy, wskażę niebezpieczne dla Ciebie zapisy oraz zaproponuję jak je zmienić. Nieważne czy jesteś klientem indywidualnym czy przedsiębiorcą.

Pamiętaj, że profesjonalna pomoc przed zawarciem umowy, pozwoli Ci zredukować ryzyko powstania problemów na etapie jej realizacji.

Obsługa przedsiębiorców
Jesteś przedsiębiorcą, który potrzebuje regularnego wsparcia prawnego w prowadzeniu swojego biznesu? A może potrzebujesz jedynie incydentalnej pomocy? Jesteś na etapie tworzenia przedsiębiorstwa i wolałbyś powierzyć sprawy prawne pełnomocnikowi?

Oferuję Ci elastyczne warunki współpracy zarówno stałej, jak i okazjonalnej. Indywidualnie podchodzę do potrzeb każdego z przedsiębiorców, dostosowując się do branży i stylu pracy.

Świadczę również usługi w zakresie prawa pracy, pomagając tworzyć regulaminy pracy, regulaminy wynagradzania, wszelkie dokumenty związane z nawiązaniem i rozwiązaniem stosunku pracy, a także reprezentuję pracodawców w sporach z pracownikami.

Windykacja należności
Windykacja należności jest ostatnim i tak naprawdę najważniejszym etapem dochodzenia roszczeń, którego nie można bagatelizować. Dlatego warto sięgnąć po profesjonalną pomoc, w celu ochrony swoich praw przed organem egzekucyjnym.

Nieważne czy jesteś wierzycielem czy dłużnikiem, czy postępowanie egzekucyjne już się toczy czy dopiero zamierzasz udać się komornika z tytułem wykonawczym. 

Udzielam pomocy na każdym etapie postępowania egzekucyjnego, zarówno przy jego wszczęciu, jak i w trakcie, sporządzając stosowne wnioski i skargi. Nie masz zadłużenia i dowiadujesz się, że przeciwko Tobie jest prowadzone postępowanie egzekucyjne? Jest to problem, który nie pojawia się często, jednak osoby, które to spotyka nie wiedzą co mają zrobić.

Dlatego zamiast samodzielnie walczyć z uchylaniem tytułów wykonawczych i zawieszaniem postępowania, warto udać się po pomoc. Krok po kroku wyjaśnię jak można w takim przypadku skutecznie obronić się przed niecelową egzekucją.

AKTUALNOŚCI

Kontakt z Kancelarią

Szanowni Państwo, Wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu wynikającemu z aktualnej sytuacji w kraju i biorąc pod uwagę Państwa liczne zapytania, uprzejmie informuję, że za pośrednictwem internetowej platformy wprowadziłam możliwość kontaktu z Państwem w formie...

czytaj dalej

Współpraca z Fundacją Prodeste

Mam przyjemność poinformować o rozpoczęciu współpracy z Fundacją Prodeste - filią w Lesznie. Organizacja ta skupia się na budowaniu komunikacji i relacji osób ze spektrum autyzmu w społeczeństwie.  Wielokrotnie występowałam w sądach rodzinnych w sprawach dotyczących...

czytaj dalej

Zapraszam do kontaktu

Pomogę, doradzę i rozwieję wszelkie wątpliwości